Kiedy swoje wymarzone mieszkanie mamy już wykończone, a dodatki powybierane – często zadajemy sobie jeszcze jedno pytanie. W jaki sposób oświetlić swoje pokoje, żeby nasze wieczory były bardzo przyjemne i zachęcały do odpoczynku?

Po pierwsze, który żyrandol powinniśmy wybrać?
O ile w salonie światło musi być dobrze dobrane i pozwalać na czytanie albo bez problemowe wykonywanie różnorakich pozostałych zadań, to w sypialni możemy nieco poszaleć i pozwolić sobie na żyrandol z ciemniejszym, fantazyjnym kloszem. Warunkiem w tej kwestii jest wybranie stosownych lampek nocnych (ustawia się je na stolikach tuż przy łóżku) aby w miłej atmosferze przeczytać sobie książkę, pracować lub zapalić taką lampkę wstając z łóżka w środku nocy. Jeśli chodzi o pomieszczenie kuchenne i łazienkę – niesamowicie popularne są na dzień dzisiejszy tzw. świetlówki – które mocuje się przykładowo wprost na suficie nad blatem kuchennym albo nad lustrem łazienkowym.

Gabinet
Niezbędna będzie na pewno lampka biurowa a także jasny, żyrandol (przykładowo w stylu skandynawskim). Światło w miejscu, w którym się pracuje powinno być jasnej barwy i nie przemęczać wzroku. Warto również postawić na bardzo duże okno – w dzień bardzo często znacznie lepiej pracuje się przy naturalnym świetle.

Odpowiednie oświetlenie – nie tylko w samym pomieszczeniu!
By wnętrza naszego mieszkania nabrały niesamowitego uroku – warto zatroszczyć się o odpowiednie oświetlenie mieszkania a także podwórza. Wydaje mi się, że nie ma nic bardziej przyjemniejszego niż spokojny wieczór na klimatycznie przyozdobionym światłami tarasie – mowa tutaj np o lampkach cotton balls bądź kinkietach – niewiarygodnie popularnych w ostatnich latach.

Zobacz: Profesjonalne oświetlenie do ogrodu

Kategorie: Aranżacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *