Finanse częstokroć bywają trudnym tematem dla wielu osób, podatki oraz roczne rozliczenia odróżniają się zależnie od państwa w którym podjęliśmy pracę. W czasach w których wielu mieszkańców Polski pomieszkuje i zarobkuje za granicą niewątpliwie warto korzystać z pomocy różnego typu biur podatkowych, które doskonale znają odpowiednie przepisy i pomogą uzyskać zwrot. Na terytorium Norwegii każdy pracownik musi obowiązkowo zrobić sobie odpowiednią kartę podatkową, a na przełomie marca i kwietnia oddać zeznanie podatkowe.

Podatki na terytorium Norwegii odróżniają się od polskich, w rocznym rozliczeniu można starać się o zwrot pieniędzy w szczególnych sytuacjach przykładowo za dojazd do pracy a oprócz tego dojazdy do aktualnego miejsca zamieszkania poza państwem, co jest w szczególności interesujące dla mieszkańców Polski którzy przyjeżdżają do współmałżonka i dzieci mieszkających na terenie RP – wtedy jest to tzw. zeznanie Pendler.

Przez pierwsze 2 lata pracy można starać się o 10 % zwrotu, jednak w takim przypadku nie przysługują nam inne ulgi. Księgowość norweska początkowo może wydawać się niezmiernie trudna, natomiast współcześnie działa całe mnóstwo spółek świadczących wsparcie w trakcie rozliczeń – są to przedsiębiorstwa zarówno polskie a oprócz tego firmy norweskie, które nastawione są na klientów zagranicznych, przeważnie posiadających problem z norweskim językiem. To bardzo duża oszczędność czasu oraz dodatkowo gwarancja tego, iż nasze rozliczenie podatkowe będzie należycie wykonane.

Zazwyczaj samodzielnie będziemy mogli popełnić jakieś błędy lub czegoś ważnego nie odliczyć. Często też takie osoby zamartwiają się o poprawność swojego zeznania podatkowego. Koszt takiego rozliczenia nie jest zbyt duży, dlatego warto rozważyć tego typu rozwiązanie.

Zobacz więcej: Firma Norwegia

Kategorie: Usługi i firmy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *