Obrazy w stylu nowoczesnym to niewątpliwie temat rzeka. Dzisiejsi artyści preferują nurty abstrakcyjne, które odchodzą od prawdziwego wyglądu otaczającej nas przestrzeni. Alternatywą dla tradycyjnego malarstwa są fotografie a ponadto tzw. obrazy na szkle. A więc co będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twojego pokoju dziennego? Obraz do salonu powinien spełniać kilka bardzo ważnych wymogów. Przede wszystkim powinien idealnie pasować do niego pod kątem tematycznym.

Sugerując się tematyką obrazu należy wziąć pod uwagę wystrój aranżacji naszych wnętrz. Musi też kolorystycznie pasować do mebli jakie mamy a oprócz tego wszelkich dodatków. Rozmiar obrazu przede wszystkim zależy od wymiarów ścianki która reprezentuje nasz salon. Zasadniczo szerokość obrazu idealnie mieści się w szerokości sofy stanowiącej centrum naszej aranżacji. Oczywiście nie jest to natomiast reguła. Długa i ładna górska panorama wygląda tak samo efektownie co wielki obraz w formie kwadratu.

Nowoczesne obrazy przedstawiają namalowane abstrakcyjnie, odrealnione kształty tworzące nierozpoznaną rzeczywistość. Inspirowane kształtami różnego typu roślin, zwierząt i kwiatów, dynamiczne kompozycje wprowadzają do naszych wnętrz ruch oraz przykuwają uwagę domowników i gości. Takie dynamiczne centrum salonu przedstawia innowacyjny nurt aranżacyjny. Alternatywą dla typowych malarskich kompozycji są obrazy na szkle. Wykonane z wytrzymałego, akrylowego szkła, tafle pokrywane są fotografiami różnych krajobrazów, rozmaitej roślinności oraz zwierząt.

Błyszcząca nawierzchnia szkła prezentuje się niezwykle nowocześnie i stylowo. Widoczne poprzez powierzchnię szklaną barwy fotografii są intensywne a także ożywione. Krajobrazy na szkle o wymiarach 1:1 powodują złudzenie realnych kadrów calusieńkich przestrzeni. Realistycznie rysująca się perspektywa wprowadza do naszego wnętrza ogromną przestrzeń oraz powietrze.

Najbardziej innowacyjnym obrazem do pokoju dziennego jest obraz szklany który podzielony jest na kilka osobnych elementów. Rozmaitej wielkości kwadratowe i prostokątne kadry, będące naprawdę elementami tego samego zdjęcia, przyciągają naszą uwagę. Taki efektowny obraz może na przykład obrazować górski pejzaż, las, kwiaty albo całkiem abstrakcyjny obraz. Jeśli natomiast chcielibyśmy zaaranżować swój salon po swojemu, pomijając wszystkie obowiązujące nurty malarstwa oraz aranżacji, na pewno warto pomyśleć o zakupie odpowiedniej antyramy, która pomieści parę fotografii, które sami wykonaliśmy. Mogą to być zdjęcia przedstawiające naturę lub fotografie rodzinne, które zawsze miło będą przez nas kojarzone i wprowadzać będą do wnętrza ciepłą atmosferę i miłe skojarzenia. Tego rodzaju fotografie można też umieścić w kolarzu fotografii oprawionym w ramie drewnianej.

Podążając śladem niezwykle romantycznego shabby chicku, mogą to być ramki postarzane, które będą świetnie pasowały do kobiecego wystroju który obfituje w różnego typu koronki, miękkie poduszki oraz białe, nowoczesne mebelki. Tuż przed zakupem cudownego obrazu do naszego pokoju dziennego, należy zastanowić się czego tak na prawdę chcemy. Jeżeli nasze wnętrze ma posiadać artystyczny klimat, musimy nabyć jeden z nowoczesnych dzieł sztuki, które krążą wokół abstrakcji oddalonej od rzeczywistości.

Jeśli zależy nam na innowacyjnym stylu, z pewnością powinniśmy rozważyć zakupienie obrazu szklanego. Z myślą o naszym salonie, który będzie miejscem schadzek rodziny oraz przyjaciół, bez zastanowienia powinniśmy zakupić odpowiednie antyramy i samodzielnie przygotować kolaże, które niesamowicie umilą czas spędzany w rodzinnym gronie i przywoływać będą przyjemne wspomnienia.

Autor: obrazy do salonu nowoczesne

Kategorie: Kultura, sztuka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *