Apartamenty w kamienicy mają niewątpliwie swój niesamowity klimat a także znakomity wygląd. Wyjątkowo wielu ludzi decyduje się na tego typu nieruchomość, z powodu na chęć posiadania czegoś tak oryginalnego. A czasem zwyczajnie tego typu mieszkania sprzedawane są po niezmiernie atrakcyjnych cenach, z powodu na niski standard.

Czego można spodziewać się, zakupując lokal w kamienicy?

Lokale które można znaleźć w rozmaitych kamieniach zazwyczaj cechują się niesamowicie dużą kubaturą pomieszczeń, co oznacza iż prócz bardzo dużych przestrzeni często do czynienia mamy z niesłychanie dużą wysokością która sięga do 3,5 m. Powiązane jest to z bardzo dużymi rozmiarami stolarki otworowej a zatem oknami i drzwiami. Podłogi najczęściej są powykładane parkietem, a z kolei na sufitach można spotkać gzymsy. Rozkład pokoi bywa niespotykany oraz bardzo często imponujący, ponieważ w dawnych czasach inaczej planowano przestrzeń użytkową.
Natomiast każda nawet najmniejsza przestrzeń i klimat jaki panuje w tego rodzaju nieruchomościach niewątpliwie posiada duszę, której wiele osób nie zdoła się oprzeć, dlatego odważa się na zakup.

W zasadzie jakie kłopoty pod kątem technicznym możemy napotkać?

Nabywając mieszkanie do remontu, znajdujące się w takiej kamienicy pierwszą sprawą jaką należy wziąć pod lupę są wszystkie instalacje, czyli: elektryczna, gazowa, wodno-kanalizacyjna, kominowa, wentylacyjna. Powinien być to 1-szy a także priorytetowy krok, zanim zaczniemy wykańczać swoje cztery kąty. Odkładanie tego na nieco później jest zupełnie niekompetentne, ponieważ w wyniku różnego typu nieprawidłowości instalacyjnych możemy dopuścić się do okropnej tragedii. A po drugie jeśli w dopiero co wyremontowanych pokojach zajdzie konieczność naprawy przykładowo instalacji elektrycznej, to część naszych nakładów finansowych, jakie włożyliśmy żeby odświeżyć ściany zostanie zmarnowana. Zatem znacznie bardziej ekonomicznie dla nas będzie pierw zadbać, żeby nasze mieszkanie pod aspektem technicznym było sprawne.

Jak zaplanować remont?

Jak wiemy, iż pierwszym etapem prac remonotowo-wykończeniowych jest uregulowanie stanu technicznego naszego mieszkania. Jeśli ten temat mamy już załatwiony i osoby które mają odpowiednie uprawnienia zagwarantowały nam, że wszystko absolutnie jest należytym porządku, będziemy mogli zacząć następne prace remontowane.
Wszystkie ściany, cała podłoga i stolarka otworowa wymagać będzie od nas również dużo naszej pracy. Musimy zwrócić szczególną uwagę na to czy w mieszkaniu nie pojawia się wilgoć, której oczywiście nie możemy lekceważyć i jedynie zamalować. Należy nieco bardziej zgłębić temat a także poszukiwać głównej przyczyny wystąpienia wilgoci, aby wyeliminować główną przyczynę tego problemu.
Na tak dużych płaszczyznach ekipa remontowa bez odpowiednich elektronarzędzi będzie pracować bardzo długo. Obowiązkowymi narzędziami do wykończenia są szlifierki do gładzi, szlifierki wysięgnikowe tzw. żyrafa do gładzi gipsowych, szlifierka żyrafa z odkurzaczem. Należy brać pod uwagę bardzo grube ściany, których jakiekolwiek przewiercenie wymaga posiadania solidnych wiertarek z długimi wiertłami. Cegły w wieloletnich domach są bardzo często twarde, zatem sprzęt koniecznie musi być wytrzymały. A zatem, bardzo ważne jest ażeby ekipa budowlańców posiadała nie tylko żyrafy do szlifowania ale też spore doświadczenie w tego rodzaju pracach. W przeciwnym wypadku może być tak, iż albo zostanie wykonana tak zwana fuszerka, albo fachowcy nie poradzą sobie z tym zadaniem.

Szlifierka do gładzi powinna być wybrana zgodnie z odpowiedziami na dwa pytania. Do jakich powierzchni jej potrzebujemy? Jak często będziemy jej używać?

Kategorie: Usługi i firmy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *