Sporo dam marzy o tym, ażeby iść do ślubu w białej sukni. Niewątpliwie istnieje przeświadczenie, że tego typu sny mogą spełnić się jedynie biorąc ślub kościelny. W związku z powyższym, wiele zakochanych decyduje się na tego typu ceremonię nie do końca z ich wiarą, niemniej jednak głównie z całą otoczką, jaka przy okazji takiej ceremonii się pojawia a także która zostaje w naszej pamięci na całe życie. Jak się okazuje, przeświadczenie to jest całkiem błędne. Nie tylko ślub w kościele może sprawić, że ten moment będzie tak specjalny. Także dobrze, możemy wziąć ślub cywilny, który będzie równie wspaniały a także pamiętliwy.

Warto pamiętać o tym, iż ślubu cywilnego nie jesteśmy zmuszeni zawierać tylko w Urzędzie. Jest również możliwość zaplanowania takiej ceremonii dosłownie gdzieś w plenerze. Na pewno ma to własną cenę, niemniej jednak czego się nie robi, by uczcić najpiękniejszy dzień w własnym życiu? Dalszym zakłamaniem, jest wizja sukni na cywilny.

Wielu ludzi sądzi, że tego typu uroczystość trwa parę minut i nie ma co się jakoś specjalnie przejmować tym, jak wyglądamy. Wystarczy zwyczajna sukienka i temat załatwiony. Otóż nie pozwólmy sobie tego wmówić. Do ślubu kościelnego jak i cywilnego możemy pójść ubrani jak się nam tylko zamarzy i nie ma żadnego znaczenia, jaki rodzaj ślubu będziemy brać. Jeśli kandydatka na żonę marzy o pięknej sukni, może oczywiście taką sobie sprawić i wcale nikogo nie powinno to zaszokować.

Pamiętajmy o tym, że to tylko nasze święto i warto je rozplanować tak, jak chcielibyśmy tego wyłącznie my. Następne pytanie, jakie zadawane jest przy kwestii ślubu cywilnego, to jaki trzeba nabyć prezent na tego typu ślub? Odpowiedź jest taka – jeśli para młoda, zaprasza nas na wesele po ślubie, to bez wątpienia dajemy im taki prezent, jaki wręcza się normalnie z tej okazji. Jeśli natomiast para młoda nie urządza przyjęcia, wówczas wypada przynieść chociaż bukiecik kwiatów, bombonierkę lub jakikolwiek inny podarek. Warto pamiętać o tym, że cywilny nie odróżnia się za bardzo od ślubu w kościele – według prawa jest identycznie bardzo ważny jeden, jak również drugi. Różnice są jedynie w tym, że w przypadku zaślubin w kościele przysięgamy przed Bogiem, a w sytuacji zaślubin w urzędzie, oświadczamy przed urzędnikiem stanu cywilnego. Musimy pamiętać o tym, ażeby typ zawieranego przez nas ślubu, był jedynie naszą decyzją.

Bardzo istotnym jest, ażeby żyć całkowicie w zgodzie ze sobą oraz swoimi przekonaniami. To, że nie bierzemy ślubu w kościele, jedynie cywilny, nie oznacza, że nie posiadamy prawa pójść do niego w białej kreacji ślubnej, a po zaślubinach pójść na salę weselną łącznie z gośćmi, żeby do samego rana celebrować tą znakomitą chwilę naszego nowego życia. Najistotniejsze jest uczucie, jakie nas połączyło, a jeżeli nie jesteśmy przekonani co do ślubu kościelnego, to go po prostu nie zawierajmy pod przymusem. Jeśli zdecydujemy po pewnym czasie, iż jednak zamierzamy go wziąć, to będziemy mogli to zrobić w każdej chwili.

Zobacz: www.slubcywilny.pl

Kategorie: Inne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *