” alt=”” />W miarę systematyczne wizyty u stomatologa umożliwiają monitorowanie stanu uzębienia a także leczenie ubytków nim zaczną być dokuczliwe. Bardzo ważnym badaniem w diagnostyce stomatologicznej jest z pewnością pantomogram, który potocznie nazywany jest zdjęciem panoramicznym. To RTG zębów, kości szczęki, żuchwy, stawu skroniowo-żuchwowego oraz zatok szczękowych. Poprzez takie zdjęcie możemy wykryć na przykład zęby dodatkowe, zatrzymane, nadliczbowe, i próchnicę, oraz dodatkowo zaplanować odpowiednie leczenie dentystyczne.

W momencie gdy problemy ze wzrokiem nie dają bolesnych symptomów, pociechy bardzo często o nich nie wspominają. Niestety brak interwencji często może skutkować stopniowym pogarszaniem się wzroku, dlatego tak istotna jest skrupulatna obserwacja zachowań naszego malucha i w razie podejrzenia nawet najmniejszych zaburzeń wzroku należy niezwłocznie udać się do jakiegoś dobrego specjalisty. Okulista dziecięcy zrobi badania diagnostyczne, jak przykładowo badanie ruchów gałek ocznych, ostrości wzroku, badanie w kierunku niedowidzenia, badania refrakcji, a w przypadku konieczności wdroży odpowiednie leczenie okulistyczne.

Wszelkie zaburzenia układu nerwowego, które nie są poddane leczeniu prowadzą do różnych chorób neurologicznych. Obserwacja reakcji ciała na konkretne bodźce oraz badania obrazowe takie jak rezonans pozwalają lekarzowi na dokładną ocenę funkcjonowania własnego układu nerwowego. Należy zgłosić się do neurologa, kiedy obserwujemy takie symptomy jak: drżenie mięśni i kurcze, problemy z koordynacją ruchową i bóle, problemy z pamięcią, zaburzenia snu, osłabienie mięśni, nieprawidłowa praca zwieraczy. Neurolog w trakcie pierwszej wizyty wykona szczegółowe badania odruchów fizjologicznych a dodatkowo przeprowadzi z nami skrupulatny wywiad, będący przede wszystkim podstawą do dalszego leczenia.

Kategorie: Zdrowie/Medycyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *