Zaskórniki wyskakują na naszej buzi  na skutek zatkanych bakteriami oraz łojem, porów skóry. Przeważnie są one głównym powodem rozwoju zmian trądzikowych. Zaskórniki powstawać mogą też z powodu niepoprawnej diety, nadmiernego stresu, zaburzeń układu hormonalnego, a także zbytniej  wilgotności w powietrzu.

Aby wyzbyć się skutecznie zaskórników potrzebna jest przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja naszej twarzy, czyli skrupulatne oczyszczanie skóry twarzy. Domowe preparaty tj. plastry, żele, kremy są skuteczne tylko w momencie kiedy zaskórników na twarzy jest mało. W przypadku znacznie bardziej zaawansowanego problemu zaleca się pójść do salonu kosmetycznego lub lekarza dermatologa.
Nawet profesjonalnie wykonany makijaż nie będzie prezentował się ładnie jeżeli mamy jakieś skórne problemy.

Domowymi sposobami na pozbycie się zaskórników mogą przykładowo być różnego typu maseczki przykładowo maska z ziemniaka. Wykazuje ona właściwości ściągające, dzięki czemu zapobiega dostawaniu się rozmaitych bakterii do porów. Taką maseczkę z ziemniaka możemy stosować raz na tydzień. Musimy najpierw dokładnie zetrzeć ziemniaka i rozprowadzić go na skórze. Po odczekaniu 25 minut zmyć dokładnie.
Inną ciekawą maseczką może na przykład być mieszanka miodu, cytryny a oprócz tego soli morskiej. Wystarczy nałożyć ją na dosłownie parę minut i masować. Po czym dokładnie zmyć.

Jeżeli zaskórniki sprawiają nam szczególny problem, wizyta u dobrej kosmetyczki niewątpliwie nam zdoła pomóc. Niezwykle popularnym zabiegiem na twarz jest oczyszczanie mechaniczne które przede wszystkim polega na profesjonalnym a także bezpiecznym wyciskaniu zaskórników skórnych. Kosmetyczka na początek wykona peeling, następnie sprawi, iż skóra na naszej twarzy ulegnie rozpulchnieniu przez parę. Po dokładnym usunięciu zaskórników na twarzy, na naszą twarz nałożona zostaje  maseczka ściągająca , a potem odpowiedni krem.

Zobacz więcej: kosmetyczka w Świdniku

Kategorie: Zdrowie/Medycyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *